مقدمه آموزش سئو
امروزه پر کاربردترین ابزاری که کاربران جهت یافتن محصولات و اطلاعات بر روی اینترنت مورد استفاده قرار میدهند، موتور جستجو است. در نتیجه، یک رده بندی خوب در یک موتور جستجو میتواند بسیار مفید و سودمند باشد. کاربران به ندرت تمایل به مطالعه صفحات سوم به بعد از نتایج جستجو را دارند، لذا جایگیری در چنین صفحاتی، رده بندی ضعیف نام میگیرد.

هدف از بهینه سازی موتور جستجو، افزایش تعداد بیننندگان یک سایت اینترنتی از طریق بالا بردن رتبه سایت در لیست غیر پولی و رایگان نتایج موتورهای جستجو می باشد.

دانستن و درک دقیق الگوریتم های بکار رفته در یک موتور جستجو، بی شک مزایای بسیاری برای بازریاب موتورهای جستجو دارد. هر چند که موتورهای جستجو هرگز راز اختصاصی کارکرد داخلی خود را فاش نمیکنند ( به خاطر برخی عوامل) . همچنین، الگوریتم استفاده شده توسط یک موتور جستجو در حقیقت ترکیبی از هزاران الگوریتم بهم پیوسته است.

حتی یک دانشمند کامپیوتر در Google به تنهایی قادر به درک عوامل موثر در یک صفحه نتیجه جستجو نمی باشد و قطعاً استنتاج الگوریتم های دقیق نیز غیرممکن، است. عملاً متغییرهای بسیار زیادی درگیر این مسئله هستند. برخی از این فاکتورها به عنوان بهبود فاکتورهای منفی سبب آسب رسیدن به رتبه وب سایت می شوند. بازاریابان موتورهای جستجو از بسیاری از عوامل رده بندی آگاهی دارند که برخی از آنها توسط خود شرکت های مولد موتورهای جستجو ارائه و مورد تائید قرار گرفته اند.

باید به طور خاص در مورد منابع خود در حیطه بهینه سازی موتورهای جستجو، آگاهی داشته باشید . حتی برخی از این اطلاعات به ظاهر مفید میباشند، ولی در واقع اشتباه هستند. یکی از مکانهایی که میتوانید اطلاعات درستی در این زمینه کسب کنید.

فاکتورهای زیادی بر روی موتورهای جستجو تاثیر گذار است سعی میکنیم به تشریح آنها بپردازیم.

وب سایت شما جزء کدامیک از انواع وب سایت می باشد؟
تا بحال به این فکر افتاده این که وب سایت شما جزء کدامیک از انواع وب سایت می باشد؟ نگاه به این موضوع که وب سایت شما جزء کدام دسته از خدمات می باشد بسیار مهم و قابل توجه است لطفاً روی سوال های ذیل مدتی فکر کنید:

آیا شما می خواهید اطلاعات و عکس های شخصی خود را به نمایش بگزارید؟

آیا می خواهید خدمات خاصی را به کاربران اینترنت بدهید؟

آیا می خواهید خدمات سنتی و قدیمی خود را به روش مدرن تغییر دهید؟

آیا می خواهید محصولات خود را در اینترنت به فروش برسانید و این تجارت جدید را جزو کار خود کنید؟

آیا فقط می خواهید از این تکنولوژی جدید در میان رقیبان خود عقب نمانید؟

و …

شما باید بعد از این که هدف خود را از داشتن یک وب سایت به روشنی مشخص کردید به سوال هایی از این قبیل هم پاسخی به روشنی هدف خود بدهید و روی این مسائل وقت بیشتری بگذارید، این را در نظر داشته باشد که کل شروع کار طراحی اعم از طراحی گرافیک، پیاده سازی امکانات، برنامه نویسی، خرید هاست و دامنه، جذب کاربر و … جزو 40% از کار طراحی می باشد این تفکر که شما برای طراحی یک سایت بلافاصله دست به موس و کامپیوتر شوید یه اشتباه بسیار بزرگ است و هزینه و ضرر زیاد را به همراه خواهد داشت.

سایت های زیادی در زمینه های مختلف وجود دارند که به موفقیت های چشم گیر و درآمد های میلیونی از این راه دست یافتند مانند یاهو، گوگل، ای بای، دیگ و .. که در ابتدای امر فقط سایتی ساده بوده که خدماتی را به کاربران اینترنتی ارائه می کردند. اما هیچ وقت فراموش نکنید که این سایت ها با داشتن خدمات جدید و قابل ارائه، که روی آنها برنامه ریزی کاملی انجام شده و طی زمان و برنامه ریزی دقیق پیاده سازی شده است، به چینین موفقیت هایی دست یافتند و بدون در نظر گرفتن این مطالب دستیابی به موفقیت امکان پذیر نیست.

همانند کار خود که قبل از هر حرکتی و استفاده از شیوه و ترفندی زوایای آن کار را به طور کامل سنجیده و زوایای این کار را در نظر می گیرید، برای طراحی یک سایت باید اطلاعات کاملی را به دست آورید یا حداقل با یک متخصص در این زمینه مشاوره کنید و اطلاعات لازم را به دست آورید و به طور دقیق مشخص شود که شما چه خدماتی را در این دنیای مجازی ارائه می دهید و در جزء کدام یک از دسته از وب سایت ها می باشید.

وب سایت های دولتی
وب سایت های شرکتی
وب سایت های انتشاراتی
وب سایت های خبری
وب سایت های آموزشی و دانشگاهی

منبع: سایت: سئو متریال

نوشتن نظر